„Niech lampy naszej wiary zaświecą"

"Nie bójcie się żyć dla miłości”
Jan Paweł II

W dniach od 2.04.2014 -6.04.2014 r nasza wspólnota parafialna gromadziła się wokół Krzyża Lednickiego, najstarszego krzyża znalezionego na ziemiach polskich. Z Pól Lednickich nasz Papież Jan Paweł II przeprowadził młodzież polską w III Tysiąclecie. W tym modlitewnym nastroju, łapska młodzież KSM-u przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem PETRUS, przygotowała i zaprezentowała spektakl pt: „Światło”, poświęcony właśnie Jemu - Papieżowi Janowi Pawłowi II, którego kanonizację będziemy przeżywać już wkrótce.

Młodzi artyści zaprezentowali kilka scenek przedstawiających ścieranie się wartości nieprzemijających, o których mówił Papież takich jak miłość, radość, zaufanie, pokój z ich przeciwieństwami czyli nienawiścią, niezgodą, pesymizmem , wojną. Warto o nich pamiętać i wybierać te pozytywne w codziennym życiu.

Można było obejrzeć prezentację multimedialną w formie autobiografii Jana Pawła II z ciekawymi komentarzami i przesłaniami kierowanymi osobiście do każdego z nas. Ciekawą narrację bohatera zaprezentował ks. Jerzy Brzeziński. Wiersze i pieśni w pięknym, artystycznym wykonaniu młodzieży z naszej parafii wprowadziły nas w czas duchowych przygotowań do kanonizacji Wielkiego Polaka Jana Pawła II, o którym powinniśmy pamiętać nie tylko w chwilach rocznic, ale w naszym codziennym zmaganiu z szarą rzeczywistością, w naszych wyborach i decyzjach podejmowanych każdego dnia. Światło wiary, nadziei i miłości, które było motywem przewodnim wieczornicy niechaj pali się w naszych sercach.

Organizatorzy

 

DSC02754 1

DSC02756 1

 

DSC02768 1

opp1p3