Podsumowanie rundy jesiennej 2023

W Polsce piłka nożna jest najczęściej uprawianym sportem przez dzieci. Akademie piłkarskie można znaleźć nawet w małych miejscowościach, a ich cel jest jeden – szkolić młodych adeptów futbolu. Czy wszyscy rodzicie i dzieci marzą o wielkiej karierze piłkarskiej, czy stoi za tym sportem coś więcej niż sukces i sława? Większość rodziców pragnie jak najlepiej wykorzystać czas wolny swoich dzieci, dając im możliwość dodatkowego rozwoju i stymulacji poprzez zajęcia fizyczne. Wybór, w szczególności wśród chłopców, najczęściej pada na piłkę nożną. Do rozpoczęcia przygody z piłką nożną wystarczy czasami nawet kawałek wolnej przestrzeni, coś do oznakowania bramek i piłka. Przykładem na to, że talent piłkarski może rozwinąć się nawet na ulicy, są takie postaci futbolu jak Zico czy Romario – wychowani w brazylijskich favelach. Ważne jest zatem, by dysponując nowoczesnymi boiskami i zapleczem technicznym nie zapominać o takich czynnikach jak pasja i motywacja.

Czytaj więcej: Podsumowanie rundy jesiennej 2023

Wydarzenie sportowo-ekologiczne

29 lipca 2023 r. na gościnnym, zielonym Stadionie Miejskim w Łapach odbył się międzypokoleniowy turniej piłkarski drużyn mieszanych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 129 osób. Nabór do drużyn miał charakter otwarty. Zawodnicy zostali podzieleni na 6 drużyn, grali systemem „każdy z każdym”. Tego dnia nie liczył się wynik. Strzelane bramki sprawiały radość w obu zespołach. Wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej: Wydarzenie sportowo-ekologiczne

Rozgrywki Podlaskiego ZPN sezon 2022/2023 dobiegł końca

Piłka nożna, jako element rozwoju młodego organizmu, zdominowała życie codzienne większości dzieci, a fascynacja futbolem jest na swój sposób naturalna. Gra w piłkę sprawia dużą przyjemność! Piłka nożna jest podstawą pozaszkolnej oferty sportowej, a lekcje z piłką nożną powinny stanowić zachętę do zajęć w Klubach Sportowych. Piłka nożna jest sportem dla wszystkich, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, sprawności, kultury czy płci. Według statystyk piłka nożna jest sportem narodowym i „sportem nr 1” w Polsce.

Czytaj więcej: Rozgrywki Podlaskiego ZPN sezon 2022/2023 dobiegł końca

GRAMY DLA ŚRODOWISKA

Zapraszamy do wspólnej gry J

GRAMY DLA ŚRODOWISKA

Czytaj więcej: GRAMY DLA ŚRODOWISKA

Mikołajkowy Turniej PETRUSA za nami

W dniu 03.12.2022 r. na gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach przy ul. Matejki 19 odbyło się wydarzenie sportowo-profilaktyczne pt.: „Mikołajkowy Turniej PETRUSA” realizowane w ramach projektu pn. „Centrum Usług Społecznych w Łapach”, którego beneficjentem jest gmina Łapy. Usługa społeczna zaoferowana została mieszkańcom nieodpłatnie jako inicjatywa lokalna w ramach Akademii Lidera Lokalnego – II edycja 

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej PETRUSA za nami

opp1p3

 
 

 

 

Nasi partnerzy

OKF logo

zsm

sp1