Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie PETRUS odpowiedziało na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej i złożyło wniosek do Programu Certyfikacji PZPN.

Liczymy na owocną współpracę.

Czym jest Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich?

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Przyznanie szkółce piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Założenia i cele Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego.

Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowany oddział szkółki piłkarskiej spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników.

W ramach Programu Certyfikacji oddziały szkółki otrzymają od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki.

Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji gwarantują, że oddział szkółki piłkarskiej, który otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Korzyści dla szkółek piłkarskich

  • Podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółce piłkarskiej
  • Budowa pozytywnego wizerunku szkółki oraz zyskanie przewagi rynkowej poprzez unikalną współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki
  • Możliwość uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wynagrodzenie trenerów, podnoszenie ich kwalifikacji oraz wynajem obiektów sportowych
  • Dostęp do uporządkowanych materiałów z zakresu szkolenia w szkółkach piłkarskich przygotowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej
  • Możliwość zamieszczenia informacji o posiadaniu certyfikatu na własnej stronie internetowej oraz w innych materiałach promocyjnych
  • Ułatwienie w pozyskiwaniu najlepszej kadry trenerskiej oraz szansa na rekrutację większej liczby zawodników
  • Specjalna oferta ubezpieczeń dla zawodników
  • Własna podstrona internetowa certyfikowanego oddziału szkółki na portalu LaczyNasPilka.pl
  • Dostęp do bezpłatnego systemu internetowego do zarządzania szkółką piłkarską
  • Program Certyfikacji PZPN - logotyp czerwony

opp1p3

 
 

 

 

Nasi partnerzy

OKF logo

zsm

sp1