Pielgrzymka na Świety Krzyż

Dziękujemy Bogu za opiekę podczas pielgrzymowania i wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę

IMG 4735e 1

IMG 4737a 1

IMG 4715a 1

 

 

PIELGRZYMKA NA ŚWIĘTY KRZYŻ

21.08- 22.08.2015

  Święty krzyż  swięty Krzyż 1

Droga na Święty Krzyż

Dzień 1

6.00-Wyjazd z parkingu przy Kaplicy Św. Józefa. Wizyta w Zagnańsku , spotkanie z przewodnikiem. W Zagnańsku znajduje się dąb Bartek. Dąb Bartek to najsłynniejsze polskie drzewo, będące jedną z największych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Dąbjest największym i najstarszym znanym w Polsce drzewem.                                                          

Oblęgorek- zwiedzanie muzeum Henryka Sienkiewicza, które znajduje się w dworku podarowanym przez społeczeństwo polskie Henrykowi Sienkiewiczowi na 25- lecie jego twórczości literackiej (bilet).

Kielce- zwiedzanie miasta z przewodnikiem, ok. 17.00 obiadokolacja, Msza św. w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP, przejazd do hotelu w Nowej Słupii, wspólna zabawa przy grillu, nocleg.

Dzień 2

7.00-Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, przejście na Święty Krzyż (bilet) – zwiedzanie kompleksu klasztornego Misjonarzy Oblatów: kaplica Oleśnickich z relikwiami Krzyża Świętego, krypta Jeremiego Wiśniowieckiego (bilet). Msza św. Zejście szlakiem do Nowej Słupii, po drodze figura św. Emeryka.

Święta Katarzyna- Muzeum Minerałów i Skamieniałości-w muzeum można oglądać jedną z największych w Polsce kolekcji okazów pochodzących z Gór Świętokrzyskich i różnych miejsc świata – między innymi minerały pospolite (skałotwórcze), odmiany kwarcu i skaleni, rudy metali, a także najrzadsze i najszlachetniejsze – rubiny, szafiry, szmaragdy. Skamieniałości od najstarszych – sprzed ponad 500 milionów lat aż po do kości zwierząt plejstoceńskich sprzed kilkunastu tysięcy lat.(bilet). Spacer pod cudowne źródełko św. Franciszka. Jak głosi lokalna tradycja, jego woda ma ponoć właściwości lecznicze – dobrze robi na oczy, poza tym sprzyja poczęciu męskiego potomka. Źródełko można znaleźć przy drodze wiodącej na Łysicę, nieopodal drewnianej kapliczki św. Franciszka.

Chęciny- Zwiedzanie z przewodnikiem ruin zamku i wejście na basztę zamkową z przepięknym widokiem na okolicę (bilet). Zwiedzanie chęcińskiej Starówki.

Powrót do domu. Po drodze będzie możliwość zjedzenia obiadu i zakupu pamiątek w Kielcach.

Świadczenia: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, licencjonowani przewodnicy, ubezpieczenie NNW, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, impreza przy grillu, bilety wstępu zaznaczone w programie.

Cena: 280,00 PLN

opp1p3

 
 

 

 

Nasi partnerzy

OKF logo

zsm

sp1