Pielgrzymka na Kresy 13-15 czerwca 2014 r.

Pielgrzymka na Kresy: Zamość - Lwów – Żółkiew ze względów na skomplikowaną sytuację polityczną została odwołana.  Przepraszamy

 

Program pielgrzymki:

Dzień I
godz. 5.50  spotkanie- Sala Św. Józefa;  odjazd godz. 6.00 na trasę Łapy – Lublin - Hrebenne – Lwów;  Przyjazd do ZAMOŚCIA - spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta – perły renesansu, miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – ratusz, kolegiata, zamek, mury obronne, synagoga.Wyjazd na przejście graniczne Rawa Ruska – Hrebenne. Przejazd do Domu Pielgrzyma
Zakwaterowanie- pokoje 2-3-4 osobowe z łazienkami, Obiadokolacja.

Dzień II
godz. 8.30 – śniadanie; Msza Św., spotkanie z przewodnikiem, wyjazd na zwiedzanie:
LWÓW – miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie cmentarzy:  Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich oraz złożenie wiązanki kwiatów na  grobie ppłk. Stanisława Nilskiego- Łapińskiego, na Cmentarzu Orląt Lwowskich;  zamek,  Stare Miasto -  Opera Lwowska,  katedra, kaplica  Boimów, katedra Ormiańska, archikatedralna  cerkiew św. Jura, pozostałości synagogi „Złota Róża” , Powrót na obiadokolację do Domu Pielgrzyma.

Dzień III 
godz. 8.00 śniadanie; Msza Św., spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Lwowa. Przyjazd do ŻÓŁKWI
– miasta założonego przez hetmana  Żółkiewskiego – zamek z początków XVIIw., renesansowa kolegiata pw. Św. Wawrzyńca Męczennika z grobami Żółkiewskich, cerkiew grecko-katolicka św. Trójcy, kamieniczki z XVII wieku, ratusz, zabytkowa synagoga. Wyjazd na przejście graniczne Rawa Ruska – Hrebenne. Powrót do Łap w godzinach wieczornych.

Cena: 390 PLN
   
Świadczenia organizatora:
- przejazd autokarem o podwyższonym standardzie,

- opłaty graniczne,
- zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma standard ***,

- 2 x śniadania i obiadokolacje,
- obsługa pilota na trasie i przewodników miejscowych,

- bilety wstępu,

- ubezpieczenie KL I NNW.

Zapisy w zakrystii po każdej mszy św. w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach. W momencie zapisywania się należy ujścić zaliczkę w wysokości 100 zł.

Uwaga! Na Ukrainę niezbędny jest paszport.

 

 

                                                                                                      

opp1p3

 
 

 

 

Nasi partnerzy

OKF logo

zsm

sp1