Mikołajkowy Turniej PETRUSA za nami

W dniu 03.12.2022 r. na gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach przy ul. Matejki 19 odbyło się wydarzenie sportowo-profilaktyczne pt.: „Mikołajkowy Turniej PETRUSA” realizowane w ramach projektu pn. „Centrum Usług Społecznych w Łapach”, którego beneficjentem jest gmina Łapy. Usługa społeczna zaoferowana została mieszkańcom nieodpłatnie jako inicjatywa lokalna w ramach Akademii Lidera Lokalnego – II edycja 

W oficjalnym otwarciu uczestniczył Pan Daniel Gołaszewski - Dyrektor Szkoły Podstawowej, gospodarz miejsca, ks. kan. Wojciech Stefaniak – proboszcz parafii św. ap. Piotra i Pawła w Łapach, partnerzy inicjatywy Pani Renata Dobkowska – Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości OPTIMA, Klub Sportowy MPower Cheers, Pan Tomasz Staworko reprezentował Panią Emilię Staworko – fizjoterapeutkę właścicielkę Reha-MEDIQA Łapy ul. Żwirki i Wigury 25, Pani Urszula Jankowska Menadżer Marki Oriflame, właścicielka Studia modelowania sylwetki Go2slim.

W halowym turnieju piłki nożnej uczestniczyły zaproszone drużyny z roczników Żaka: Narew Choroszcz, Hattrick B-stok, Akademia Młodego Piłkarza B-stok, Akademia Piłkarska „Leśna” B-stok, Akademia Piłkarska „Pasja” Hajnówka, Młodzieżowy MKS Ruch Wysokie Mazowieckie, gospodarz PETRUS Łapy. Gra prowadzona była w pozytywnej atmosferze bez wyników i końcowej klasyfikacji. Nastąpiła integracja międzypokoleniowa poprzez sport. To był prawdziwie świąteczny turniej z Mikołajem i prezentami. Dużo gry, mnóstwo bramek i uśmiech na twarzach zawodników.

Petrus od początku swojego istnienia działa na wielu płaszczyznach. Takie właśnie inicjatywy lubimy najbardziej. Dla nas gra w piłkę nie jest celem samym w sobie, ale pasją którą rozwijamy. Dbamy o siebie, szanujemy swoich przeciwników. Tworzymy środowisko i więzi na całe życie. Stąd Akademia Lidera Lokalnego i inicjatywa z bogatym programem różnych aktywności. Występy zespołu MPawer Cheers, który powszechnie kojarzy się z kolorowymi pomponami oraz zagrzewaniem i wspieraniem drużyn sportowych. To jednak bardzo wymagająca aktywność, która łączy w sobie gimnastykę, akrobatykę i taniec. Możliwość skorzystania z badań przesiewowych wad postawy oraz konsultacji pomysłu na swój biznes.

Post o naszym wydarzeniu na Facebooku zobaczyło ponad 3500 osób.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym, zwłaszcza rodzicom i dziadkom w to wydarzenie, bez Was ten Turniej nie miałby takiego świątecznego charakteru. Dziękuje trenerom, sędziom, opiece medycznej.

Barbara Dzierżek

Prezes PETRUS Łapy

Akademia Lidera Lokalnego - II edycja realizowana w ramach projektu pn. „Centrum Usług Społecznych w Łapach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego II. Osi Priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy gospodarki i edukacji, Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020

images

 

Przezroczysty

ALL logo

cus-logo

 

opp1p3

 
 

 

 

Nasi partnerzy

OKF logo

zsm

sp1