Drodzy rodzice !!!

Na samym początku dziękujemy Wam, że powierzyliście nam swoje dziecko. Zrobimy wszystko, aby zarówno Wasze dzieci, jak i Państwo czuli się u nas dobrze.

My jako Szkółka piłkarska chcielibyśmy, aby Wasze dzieci nie uczyły się jedynie gry w piłkę nożną, ale będziemy starali się aby umiały:

odnaleźć się w grupie

– wspólnie – zespołowo dążyć do celu

– radzić sobie z przegranymi i wygranymi

– szanować swoich przeciwników

– akceptować i przestrzegać przepisy gry

– hartować swój charakter

Wasze dziecko będzie też miało możliwość :

– rozwijania własnej kreatywności

– zbierania ogólnych doświadczeń ruchowych w czasie różnych sytuacji

– czerpania radości z gry w piłkę i udziału w życiu klubu

Będziemy rozgrywać mecze ligowe i towarzyskie z innymi drużynami, organizować turnieje. Nie chodzi nam jednak o to, aby wygrywać możliwie wiele spotkań, bo to jest nadrzędny cel. Będziemy dążyć do wygranych, ale nie za wszelką cenę i nie kosztem dzieci. Chcielibyśmy głównie, aby Wasze dzieci miały możliwość intensywnego ruchu i potrafiły czerpać radość i przyjemność z gry.

Dlatego Drogi Rodzicu Pamiętaj, że Twoja pociecha nie jest profesjonalnym piłkarzem. Jest DZIECKIEM. Powodem, dla którego dzieci grają w piłkę nożną jest ZABAWA  !!! Wyjmując czynnik zabawy z gry, od razu widać zniechęcenie i znudzenie dzieci, co prowadzi do rezygnacji. Musi też mieć czas na odpoczynek i regenerację.

My jako Stowarzyszenie PETRUS zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, aby nie krzyczeć przy linii autowej na swoje dziecko w trakcie meczu jak i zajęć.  Jeśli jesteś rodzicem, który bez przerwy podpowiada, co ma zrobić, nerwowo się zachowuje, dyskutuje z sędzią, z trenerem swojej drużyny, czy przeciwnej, ma jakieś zarzuty do zawodników drużyny przeciwnej nie oznacza to, że jesteś złym rodzicem, chcesz aby Twoje dziecko odniosło sukces. I my to rozumiemy, jednakże musisz znaleźć złoty środek (równowagę) pomiędzy wsparciem a byciem nadgorliwym, bo ta druga strona nie pomaga twojemu dziecku jak i trenerowi. Nigdy nie zapominaj, że dzieci widzą piłkę nożną, jako świetną zabawę. Traktują ją jako aktywność wolną od reguł dorosłych. Jedną z głównych przyczyn rezygnacji dzieci z pięknej gry, jaką jest piłka nożna jest presja ich własnych rodziców.  Nadgorliwi rodzice mogą zniszczyć zaufanie dziecka, napełnić je strachem, zabrać całą zabawę i przyjemność z gry, która jest czymś naturalnym dla wszystkich uczestników sportu, a raz utracona może być bardzo trudna do odtworzenia. Dzieci są elastyczne, ale również bardzo kruche i potrzebują zaufania i wiary swoich rodziców. I to mogą otrzymać tylko od ciebie.

ZNAJDŹ CZAS DLA SWOJEGO DZIECKA!!!

Barbara Dzierżek
Prezes PETRUS Łapy

opp1p3

 
 

 

 

Nasi partnerzy

OKF logo

zsm

sp1