Brylant Cup 2019

Utalentowani piłkarze drużyny PETRUS Łapy z rocznika 2009 rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Halowym Piłki Nożnej „Brylant Cup 2019”, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski 09.02.2019 r.

Zwycięzcą rozgrywek została Akademia Techniki Białystok, która na podium wyprzedziła Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne Petrus Łapy oraz Orła Siemiatycze. Czwarte miejsce w stawce dwunastu drużyn zajęli gospodarze turnieju – Akademia Piłkarskich Talentów Brylant Bielsk Podlaski.

Podczas turnieju, który rozgrywany był w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, przyznano także nagrody indywidualne. Królem strzelców został podopieczny bielskiego Brylantu – Dawid Zajączkowski, najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Miłosza Wojnę (Akademia Techniki Białystok), zaś najlepszym bramkarzem – Franciszka Zduńczyka (Petrus Łapy).

Końcowa kolejność turnieju: 1. Akademia Techniki Białystok, 2. Petrus Łapy, 3. Orzeł Siemiatycze, 4. Brylant Bielsk Podlaski, 5. Kobryń (Białoruś), 6. Pasja Hajnówka, 7. Kobryń II (Białoruś), 8. Junior Białystok, 9. Akademia Techniki II Białystok, 10. Pionier Brańsk, 11. Brylant II Bielsk Podlaski, 12. Korona Dobrzyniewo.