X Turniej Piłki Halowej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „PETRUS” rozegrany

10 grudnia 2017 r. na gościnnej hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach odbył się X Turniej Piłki Halowej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „PETRUS”

Jedną z najlepszych metod rozwoju młodych charakterów są turnieje piłkarskie. Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu „fair play" uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych zawodników, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej karierze piłkarskiej. Turniej to wielkie święto dla wszystkich osób zaangażowanych w tak wyjątkową i atrakcyjną imprezę sportową.

W turnieju uczestniczyły najlepsze drużyny województwa podlaskiego. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Walka o I miejsce trwała do ostatniej sekundy. Niestety wynik z boiska - remis 0:0. O kolejności zadecydowało 7 serii rzutów karnych. Petrus Łapy & Akademia Młodego Piłkarza Białystok 3:4.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. Akademia Młodego Piłkarza Białystok
  2. PETRUS Łapy
  3. MOSiR Bielsk Podlaski
  4. BSP Jagiellonia
  5. Wigry Suwałki
  6. MŁKS Łomża
  7. MOSP Białystok
  8. Talent Białystok

Serdecznie dziękuję za udział zawodnikom, rodzicom, trenerom, sędziom i opiekunom oraz kibicom. Podziękowania kieruję w stronę Dyrekcji Zespołu Szkół Mechanicznych i Ośrodka Kultury Fizycznej. Emocje jakie towarzyszyły temu wydarzeniu zostaną na długo w pamięci wielu uczestników.

Barbara Dzierżek

Prezes PETRUS Łapy

galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/Petrus-%C5%81apy-%C5%BBaki-518964518306024/

opp1p3