IX Turniej Piłki Halowej

10 grudnia 2016 r. na gościnnej hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach odbył się IX Turniej Piłki Halowej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „PETRUS”

Jedną z najlepszych metod rozwoju młodych charakterów są turnieje piłkarskie. Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu „fair play" uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych zawodników, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej karierze piłkarskiej. Turniej to wielkie święto dla wszystkich osób zaangażowanych w tak wyjątkową i atrakcyjną imprezę sportową.

Wszystkie zespoły otrzymały drobne upominki, pamiątkowe medale oraz puchary ufundowane przez organizatora. Uhonorowano statuetkami oraz upominkami najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca turnieju. Zespół, który zajął I miejsce dostał komplet stroi biało-czerwonych ufundowanych przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Nagrody rzeczowe Marszałka dostali również najlepszy strzelec i bramkarz.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. MŁKS Łomża
  2. BSP II Jagiellonia
  3. Brylant Bielsk Podlaski
  4. BSP I Jagiellonia
  5. Wigry Suwałki
  6. TOP 54 Biała Podlaska
  7. PETRUS Łapy
  8. MOSP Białystok

Najlepszy zawodnik – Mateusz Jabłoński BSP I Jagiellonia

Najlepszy strzelec – Dawid Sakowicz BSP II Jagiellonia

Najlepszy bramkarz – Kajetan Dąbrowski MŁKS Łomża

Serdecznie dziękuję rodzicom, trenerom, sędziom i opiekunom oraz kibicom. Emocje jakie towarzyszyły temu wydarzeniu zostaną na długo w pamięci wielu uczestników.

Barbara Dzierżek

Prezes PETRUS Łapy

 

IX Turniej 2016

opp1p3