Nie bać się pomóc

W sobotę, 14 maja 2016 r., strażacy z Łap zorganizowali przedsięwzięcie pod nazwą „Nie bać się pomóc”. Tradycją już jest, że w święto łapskich strażaków na placu przy strażnicy "rządzą" dzieciaki. Tak też było i w tym roku. Najbardziej oczekiwani, to oczywiście wychowankowie Domu Dziecka w Krasnem, którzy są naszymi przyjaciółmi od wielu lat. Przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz sprzętu ratowniczego.

Wolontariusze przez cały dzień prezentowali bezpieczne, aktywne formy spędzania czasu wolnego. Zorganizowali szereg gier, zabaw i konkursów z nagrodami. Można było sprawdzić swoje umiejętności w piłce nożnej i tenisie. Dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina to nieodzowne elementy świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Powodzeniem cieszyła się kolorowa wata cukrowa. Posiłek w postaci grochówki i bigosu przyrządzony przez strażaków na kuchni polowej oraz dania z grilla dodawały sił do dalszej zabawy. Największą atrakcją okazała się jednak wizyta gościa specjalnego Maćka Mikołajczyka – młodego, zdolnego i przystojnego aktora, odtwórcy roli Wojtka Lewickiego w serialu „Strażacy”. Z postawą Wojtka utożsamiają się łapscy strażacy. Serial, jak można było zauważyć, znają wszyscy uczestnicy wydarzenia. Serialowy strażak to dobry, wesoły, rodzinny człowiek, żona Renata, dzieci, niesforni chłopcy, Marcin i Marcel. Wojtek, to prawdziwy, oddany przyjaciel, ofiarny strażak, a przy tym szczery człowiek. Poza tym jest zapalonym motorowcem i po godzinach ćwiczy z przyjacielem, dowódcą zmiany Adamem Wojnarem – Maćkiem Zakościelnym. Maciek rozdawał autografy, pozował do zdjęć i opowiadał o swoim doświadczeniu z planu „Strażaków”. Jak przystało na prawdziwego strażaka na zakończenie spotkania, został wykąpany w zbiorniku wodnym po otrzymanym awansie.

Razem z nami świętowali Jarosław Brysiewicz zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Urszula Jabłońska Burmistrz Łap, st. bryg. Piotr Pietraszko zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, podinsp. Łukasz Głowacki Komendant Komisariatu Policji w Łapach, mł. insp. Andrzej Porowski Komendant IV Komisariatu Policji w Białymstoku, ks. kanonik Krzysztof Jurczak proboszcz parafii p.w. św. Krzyża w Łapach, Małgorzata Wasilewska p.o. dyrektora MOPS w Łapach.

 

Dziękujemy ks. dr teologii kanonikowi grem. Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej Waldemarowi Krzywińskiemu proboszczowi parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach za wygłoszone Słowo Boże.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę oraz pomoc przy zorganizowaniu naszego święta.

Strażacy z Łap

Projekt „Nie bać się pomóc” współfinansowany był ze środków otrzymanych przez nieformalną grupę strażaków „Ognisty przyjaciel” posiadającą Patrona Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne „PETRUS” im. ks. Henryka Bagińskiego przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach od Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

IMG 3503 1

 

DSC07078 1

 

 

DSC07148 1

 

 

DSC07206 1

 

 

DSC07159 1

 

 

DSC07201 1

 

 

DSC07211 1

 

 

DSC07226 1

 

 

DSC07252 1

 

 

DSC07258 1

 

 

DSC07299 1

 

 

DSC07321 1

 

 

DSC07330 1

 

 

IMG 3362 1

 

 

IMG 3369 1

 

 

IMG 3425 1

 

 

IMG 3444 1

 

 

IMG 3455 1

 

 

20160514 132743 1

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa podlaskiego na przedsięwzięcie „Nie bać się pomóc” współfinansowane ze środków otrzymanych od Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, które odbędzie się w dniu 14 maja 2016 r. od godz. 8.00 na placu przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Łapach

Zaprezentujemy bezpieczne formy spędzania czasu wolnego. Pokaz sprzętu strażackiego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach pikniku zapewniamy bezpłatnie ogólnodostępny sprzęt rekreacyjny, gry, zabawy, konkursy z nagrodami. Mecz piłki nożnej Strażacy – Goście.

                                                                                                            Strażacy z Łap

Projekt dofinansowany ze środków

Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

                                            „Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji”

FIRFIO

 

Certyfikat PZPN

Certyfikat PZPN

opp1p3

 
 

 

 

Nasi partnerzy

OKF logo

zsm

sp1