Pójdźmy do Betlejem

25 stycznia 2015 r. w sali Św. Józefa przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach odbył się XI Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku pod hasłem „Pójdźmy do Betlejem”.

Zainteresowanie Przeglądem było bardzo duże. W sumie zgłosiło się 30 zespołów i solistów. W przeglądzie wystąpiły dzieci i młodzież skupione przy parafiach, przedszkolach i szkołach głównie z gminy Łapy. Wśród nich był m.in. zespół osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach oraz dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, którym jak sami mówią bardzo podoba się atmosfera panująca na Przeglądzie i na pewno wystąpią również za rok. Przegląd rozpoczął występ Agaty Chwaszczewskiej, której pierwsze występy sceniczne odbywały się właśnie w Sali Św. Józefa. Aktualnie Agata dużo koncertuje i jest dyplomowanym muzykiem Ilość artystów na scenie oraz licznie zgromadzona widownia to dowód na to, że organizowanie imprez o takim charakterze jest bardzo potrzebne. Jeszcze przez chwilę magia Świąt Bożego Narodzenia była wśród zebranych. Ze sceny sali Św. Józefa płynęły pozytywne emocje i niezapomniane doświadczenie Bożej Miłości.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością ksiądz kanonik Waldemar Krzywiński – proboszcz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach gospodarz spotkania, Pan Sławomir Maciejewski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach, Pani Urszula Jabłońska – Burmistrz Łap oraz dyrektorzy jednostek państwowych i samorządowych, przedszkoli i szkół, a także licznie zgromadzona publiczność.

Dziękuję scholi wspólnotowej działającej przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach za piękny śpiew podczas uroczystej Mszy Świętej.

Dziękuję Panu Leszkowi Gulewicz za profesjonalne poprowadzenie Przeglądu oraz Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Łapach za obsługę techniczną.

Dziękują Stowarzyszeniu N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi, członkom Stowarzyszenia „PETRUS”, młodzieży z KSM oraz wszystkim wolontariuszom, którzy tego dnia czuwali nad sprawnym przebiegiem Przeglądu

Prezes Stowarzyszenia Petrus

Barbara Dzierżek

https://www.youtube.com/watch?v=4_g_QNYgugM

DSC04990 1

DSC04999 1

DSC05001 1

DSC05013 1

DSC05026 1

 

opp1p3