Wystawa prac twórczości ludowej

4 grudnia 2014 r. podsumowaliśmy projekt "Turystyka dla wszystkich"

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

 Stowarzyszenie PETRUS wychodząc naprzeciw tym zagadnieniom postanowiło zrealizować projekt „Turystyka dla wszystkich” współfinansowany ze środków PFRON w okresie od września do grudnia 2014 r. W ramach tej inicjatywy wsparciem została objęta grupa 40 osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin z terenu województwa podlaskiego. Zadaniem projektu była współpraca wolontariuszy – młodzieży z niepełnosprawnymi. Projekt polegał na organizowaniu im czasu wolnego, pokazaniu aktywnych form wypoczynku. Jednym z działań projektowych było zorganizowanie jednodniowego wyjazdu turystycznego do Ciechanowca. Otaczająca nas przyroda i klimat tamtego miejsca był inspiracją do warsztatów rękodzielniczych. W listopadzie zostały zorganizowane spotkania warsztatowe twórczości ludowej. Efektem tego działania jest wystawa prac w sali Św. Józefa do obejrzenia której serdecznie zapraszam.

Na zakończenie chciałabym podziękować uczestnikom projektu, wolontariuszom i trenerom, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Mam nadzieję, że czas spędzony z nami pozostawił w waszej pamięci same miłe wspomnienia. W dniu Waszego święta życzę dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkich sukcesów, wiele satysfakcji z pracy zawodowej, jak i wolontarystycznej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Barbara Dzierżek

Prezes Stowarzyszenia "PETRUS"

DSC04704 1

DSC04707 1

DSC04710 1

DSC04716 1

DSC04730 1

DSC04741 1

DSC04743 1

 DSC04752 1

opp1p3