Plac zabaw przy Świetlicy Wiejskiej w Bokinach otwarty

Tradycja i nowoczesno 2013 cr

 

27 czerwca 2014 r. w Bokinach odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw wybudowanego w ramach projektu „Budowa i otwarcie placu zabaw przy Świetlicy Wiejskiej w Bokinach” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne „PETRUS” im. ks. Henryka Bagińskiego przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach.

Nowo wybudowany plac zabaw prezentuje się pięknie. To dzięki inicjatywie, środkom finansowym i osobistej pracy mieszkańców Bokin możliwe było zrealizowanie tej inwestycji. Projekt ten to w sumie ponad 12 miesięcy pracy wielu osób - wolontariuszy, która zasługuje na szczególne uznanie. Utworzenie nowoczesnego placu zabaw znacznie poprawiło warunki świetlicy w zakresie wyposażenia i uczyniło ją jeszcze bardziej bezpieczną i przyjazną. Uwieńczeniem prac nad budową placu zabaw był festyn rodzinny. Głównym przesłaniem festynu było zaprezentowanie lokalnych walorów artystycznych, rękodzielniczych, kulinarnych i turystycznych. Zespół muzyczny zabrał wszystkich w podróż na ludową nutę. Organizatorzy nie tylko zachęcali do wspólnego śpiewania, ale również zaskakiwali ogromną dawką dobrego humoru. Do wspólnych gier i zabaw rodziców z dziećmi zachęcali animatorzy. Wśród atrakcji znalazło się między innymi stoisko do malowania twarzy oraz pokoleniowe przeciąganie liny.

Chciałabym podziękować naszym partnerom: Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych „IMPULS” na czele z Panią Katarzyną Żukowską-Koc Prezes Stowarzyszenia, Domowi Kultury w Łapach – Panu Grzegorzowi Perkowskiemu Dyrektorowi i Pani Annie Sakowicz Instrukotr w Świetlicy Wiejskiej w Bokinach, Radzie Sołeckiej w Bokinach – Panu Piotrowi Herman Sołtysowi Bokin oraz Firmie Kamieniarskiej – Jacek Markowski. Cieszę się, że w naszej społeczności są ludzie, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania placu zabaw, gdzie dzieci będą mogły aktywnie i radośnie spędzać swój wolny czas.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Operacja pt. „Budowa i otwarcie placu zabaw przy Świetlicy Wiejskiej w Bokinach”na podstawie umowy o przyznanie pomocy nr 00271-6930-UM1040479/13

wartość dotacji 25 000,00 zł. koszty ogółem 44 632,55 zł

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach

Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013

                                                                                       Prezes Stowarzyszenia "PETRUS"

                                                                                                   Barbara Dzierżek

broken elements BONANSTONE 031 1

DSCF1197 1

DSCF1163 1

DSCF1160 1

DSCF1156 1

DSCF1152 1

DSCF1149 1

DSCF1147 1

DSCF1144 1

DSCF1093 1

DSCF1080 1

DSCF1047 1

opp1p3