Dzień Dziecka pod chmurką

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

"Autobiografia" Jan Paweł II

1 czerwiec to święto, na które czekają dzieci z całego świata. Dzień Dziecka w parafii św. Ap. Piotra i Pawła rozpoczął się mszą św. o godz. 9.30. Po uroczystym błogosławieństwie wszystkie dzieci w towarzystwie rodziców, babć i dziadków udały się do ogrodów, gdzie czekały na nich przygotowane niespodzianki.

 Pierwsza z niespodzianek czekała już przy wejściu. Wchodzące dzieci dostawały kolorowe baloniki, a dorośli wizytówki ze złotymi myślami Św. Jana Pawła II o dzieciach oraz fragmentami Pisma Świętego.

Część artystyczną przygotowały dzieci z Przedszkola nr 2 w Łapach. Był teatrzyk „Wiosenne kłopoty łąki” w wykonaniu grupy Krasnoludków oraz tańce zaprezentowane przez grupę Muminków i Smerfów. Został przeprowadzony turniej rodzin. Dostarczył on wielu emocji. Konkurencje sportowe przebiegały w bardzo rodzimej atmosferze. Podczas festynu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Mama, tata i ja”, na który wpłynęło 199 prac. W konkursie plastycznym Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi przyznało nagrodę specjalną – gadżety Stowarzyszenia dla Dominiki Jamiałkowskiej, a rodzina z naszej parafii, która pragnie pozostać anonimowa, ufundowała nagrody w grupie klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej. Przeprowadzono także konkurs recytatorski i muzyczny. W konkursie recytatorskim nagrody ufundowało Centrum Integracji Społecznej „Przystań” w Łapach. Dzieci z naszej parafii mają bardzo wiele talentów, o czym mogliśmy przekonać się w to słoneczne, niedzielne przedpołudnie. W ten szczególny dzień w roku, staraliśmy się nagrodzić każdą pociechę. Były dyplomy, słoneczne medale, bańki mydlane, kwiaty, mnóstwo zabawek, przybory szkolne oraz sprzęt sportowy. Rozpromienione oczy i uśmiechy na twarzach zgromadzonych dzieci były dla organizatorów niesamowitą satysfakcją i podziękowaniem za przygotowanie tego spotkania.

Dzień Dziecka w przepięknych ogrodach parafii mógł odbyć się dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu osób dla których chciałabym jeszcze raz podziękować. Szczególne podziękowania kieruję do proboszcza księdza kanonika Waldemara Krzywińskiego, gospodarza tego spotkania, za jego ogromne serce, otwartość na każdą naszą inicjatywę i cierpliwość do nas.   Dziękuję również:

Pani Urszuli Jabłońskiej – Sekretarz Gminy Łapy,

Pani Anecie Perkowskiej – Dyrektor Przedszkola Nr 2 w Łapach oraz opiekunom grup przedszkolnych,

Pani Monice Dzielnik – koordynator w Stowarzyszeniu N.A.R.E.W. - Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi,

Panu Leszkowi Gulewicz,

Restauracji „Gracja” w Łapach,

Członkom Stowarzyszenia „PETRUS”, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego spotkani, młodzieży z KSM oraz wolontariuszom,

Podatnikom, którzy rozliczając się z Urzędem Skarbowym pamiętali o nas. Środki z 1% były przeznaczone miedzy innymi na organizacje tego wydarzenia.

Prezes Stowarzyszenia „Petrus”

                                                                                                                               Barbara Dzierżek

 DSC02987 1

DSC02993 1

DSC03027 1

DSC03044 1

DSC03082 1

DSC03103 1

DSC03146 1

DSC03016 1

opp1p3