Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny im. Waldemara Kikolskiego 2013”

 

„Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny im. Waldemara Kikolskiego 2013”

 zrealizowano przy wsparciu finansowym

 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

 

          Cykl biegów ulicznych w wielu kategoriach wiekowych poświęcony jest pamięci Waldemara Kikolskiego, który był wybitnym sportowcem i wyjątkowym człowiekiem. Znany i uznany zwycięzca biegów maratońskich rozgrywanych w największych metropoliach Globu. Zdobywca złotych laurów paraolimpijskich w Barcelonie, Atlancie i Sydney. Impreza jest swoistym świętem niepełnosprawnych biegaczy, którzy przybywają tu z całej Polski. Od lat cieszy się znacznym zainteresowaniem mediów lokalnych i ponadlokalnych a także miejscowego społeczeństwa. Jest jednocześnie promocją zdrowego trybu życia, aktywności oraz lekcją kształtowania charakterów wobec postrzegania i kontaktu z niepełnosprawnością a także miejscem promującym powszechną aktywność fizyczną, która jest podstawą zdrowia fizycznego i psychicznego. Rywalizujący docierają do Łap z terenu całej Polski, ale także z Białorusi i Ukrainy. Rokrocznie bierze w nim udział około 200-400 sportowców w najróżniejszym wieku.

Uprawianie sportu dla niepełnosprawnych ma zupełnie odmienny wymiar. Dlatego tak ważnym elementem jest staranne jego przygotowanie w każdym z elementów. Bieg ma swój specyficzny klimat. To nie tylko impreza sportowa ale też lekcja tolerancji, spojrzenie na życie z innej perspektywy, dostrzeżenie i zaakceptowanie pokory wobec siebie i innych, bezinteresowna pomoc.

Rywalizacja, w tym przypadku, nie dzieli a jednoczy. Jest to doskonały sposób rehabilitacyjny ale także możliwość integracji pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

Czas realizacji 01.03.2013 r. – 30.04.2013 r. Koszt projektu 3950,00 zł; wartość dotacji – 2500,00 zł.

 

 

 

opp1p3