Rozśpiewani w Duchu Świętym – XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek

Przegląd Kolęd i Pastorałek w sali św. Józefa jest jednym z wiodących wydarzeń artystycznych w gminie Łapy. Ten projekt daje szansę młodym mieszkańcom Łap i okolic rozwijać swoje uzdolnienia i talenty.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób przebiegał bardzo sprawnie. W tegorocznej imprezie wzięło udział 138 artystów. Już pierwszy występ Oskara Misiewicza ze Szkoły Katolickiej pokazał jak wysoki będzie poziom Przeglądu. Wykonanie przez niego „Mario czy już wiesz” wprowadziło wszystkich zgromadzonych w zachwyt. Kolejne występy przedszkolaków, zarówno z Przedszkola nr 1 jaki i 2, bardzo ożywiły licznie zgromadzoną widownię. Godnych przedstawicieli delegowały również Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 oraz Gimnazjum nr 1. Liga Morska i Rzeczna Oddział Podlaski przy własnym akompaniamencie zaskoczyła słuchaczy swoim brzmieniem. Również dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej stworzyły wyjątkowy klimat na scenie.

Jeszcze przez chwilę magia Świąt Bożego Narodzenia była wśród zebranych. Ze sceny sali Św. Józefa płynęły pozytywne emocje i doświadczenie Bożej obecności. Jakiej mocy udziela Bóg wszystkim, którzy wraz z sakramentem chrztu i bierzmowania przyjęli Boże wezwanie, by iść na świat i  z entuzjazmem, poprzez śpiew, głosić Jego Ewangelię? Pielęgnujmy dary Ducha Świętego jakie otrzymaliśmy, rozwijajmy ofiarowane nam talenty i wymagajmy od siebie więcej niż inni tego oczekują. A droga z desek sceny sali Św. Józefa do Teatro alla Scala w Mediolanie może okazać się wyjątkowo krótka.

Tradycyjnie, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Dziękuję, tym wszystkim, którzy zatrzymali się od codziennego pędu i spędzili tą wyjątkową niedzielę z nami.

Barbara Dzierżek

Prezes Stowarzyszenia PETRUS

DSC08834

DSC08825

DSC08823